تو چکاره ای که معدل کسی را بالا و پایین ببری؟!

دو روز پیش من مطلبی داشتم در مورد نحوه ی گزینش روسای دانشگاه ها در اسپانیا (در پاسخ به پرسش دانشجویی). دلم می خواهد دانشجویان عزیز آن مطلب را بخوانند و هر سئوالی که دارند با ایمیل با من در میان بگذارند (البته فقط در باره ی دانشگاه های اسپانیا).

            امروز دیدم که سایت فارسی بی بی سی تیتر زیر را زده است:

            «رئیس دانشگاه علامه: با جداسازی جنسیتی معدل دانشجویان را بالا بردیم» و در متن خبر می خوانیم : «صدرالدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، به خبرگزاری مهر گفته که در سال تحصیلی جدید با جداسازی جنسیتی همه کلاس‌های مقطع لیسانس، دختران و پسران دانشجو در کلاس‌های جداگانه‌ای تحصیل خواهند کرد.

او تاکید کرده: “امروز با قاطعیت می‌توانیم اعلام کنیم ۲ درصد کلاس‌های درسی علامه به علت کمبود دانشجو مختلط برگزار شده، ولی کلاس‌های کارشناسی ارشد به طور کامل جدا شده و در مقطع کارشناسی ۹۸ درصد این طرح اجرا شده است.”

            آخر مرد حسابی در آن صورت برای تدریس از کجا استاد می آوری و حقوق آن ها را از کجا تامین می کنی؟ تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات پژوهشی به جای خود.

            روانش شاد میگل اونامونو Miguel Unamunu  رئیس دانشگاه سالامانکا (در اسپانیا) که  هنگام برگزاری مراسمی رسمی در دانشگاه تحت ریاست او؛ وقتی که ژنرالی گفت: «مرگ بر روشنفکران». او به پا خواست و در پاسخ آن ژنرال گفت: «این جا معبد دانش و فضیلت است و من کاهن اعظم این معبد هستم، دارید چَرَنْد می گویید». یکی ار محافظان آن ژنرال تپانچه اش را در آورد و به طرف اونامونو نشانه گرفت. (تفصیل این موضوع را در جای دیگر نوشته ام و در این جا تکرار نمی کنم).

            به این حضرات هم باید گفت که دارید چَرَنْد می گویید. یک روز خواب نما شدند و کلّی از اساتید با تجربه را به زور خانه نشین کردند. استدلال شان این بود که می خواهیم کادر آموزشی جوان تر بشود. شما فکرش را بکنید حرف از این مُزَخرَف هم تر می شود؟ روز دیگر گفتند می خواهیم دانشجویان لباس مُتَحّد الشکل (یونیفورم) بپوشند.

            به قول ایرج میرزا: «ترا گفتند تا تصنیف سازی / نه از شیشه اماله قیف سازی»، شما چکار دارید به دانش و دانشگاه؟! همه ی ما می دانیم که وجود زن همیشه موی دماغ آخوند و کشیش و خاخام بوده و هست. بیایید و با یک به قول خودتان «حکم حکومتی» همه ی زن ها را خانه نشین کنید. شتر مرد و حاجی خلاص.

            همین دیروز بود که خبر ایجاد مراکزی برای ترک اعتیاد به الکل منتشر شد. یعنی سی و پنج سال تمام جوان های ما را به الکل، مواد مخدر و قرص و کوفت و زهر مار معتاد کردید و عین خیال تان هم نیست حالا دارید برای مراکز آموزشی نقشه می کشید؟

            بد نیست در ارتباط با همین مطلب نگاهی هم بیندازید به «کباده کشان گود زور خانه ی انقلاب»

error: توجه این سایت دارای کپی رایت است !!