کتاب

 همه ی کتاب های مرا اعم از ترجمه و تألیف می توانید به صورت رایگان و در قالب “پی دی اف” از این بخش دانلود کنید. فرهنگ ها را با اینکه از تألیفات خود من هستند ولی به خاطر داشتن کپی رایت، خودم از سایت حذف کردم. استفاده ی سایت های دیگر هم به شرط دادن پیوند (لینک) به آن ها و ذکر مأخذ بلامانع است.

 

 

 استاد در فراموشی به خاموشی گرایید

 

رشته ی تحصیلی من  باستان شناسی نیست ولی به خاطر علاقه ای که به این رشته داشتم و مقاله هایی که از من در باره ی یادمان های باستانی ایران در مطبوعات آن روز ها منتشر می شد، چندین بار دپارتمان باستان شناسی دانشگاه تهران از من، برای دادن کنفرانس، دعوت کرد و چند بار هم سعادت همسفری استاد نگهبان را در مسافرت های علمی داشتم. عکس زیر ما را در سفری به غرب ایران نشان می دهد.

   در مسافرتی که سال گذشته به جنوب فرانسه داشتم از طریق دوستی از خبر درگذشت استاد بزرگوار پروفسور عزت الله نگهبان آگاه شدم. البته قبلاً شنبده بودم که استاد در سال های پایانی زندگی به بیماری آلزایمر (فراموشی) دچار شده بود ولی از مرگ او بی خبر بودم. آن بزرگوار در طول زندگانی پر بارش اهل  قیل و قال نبود و صد دریغ که مرگش هم بازتابی در رسانه ها نداشت.

 با گروهی از استادان و دانشجویان باستان شناسی دانشگاه تهران

azar_nush[2]

     این عکس را زنده یاد دکتر پرویز ورجاوند از ما گرفت. ایستاده از راست به چپ: دکتر مستوفی، دکتر آذرنوش (که در آن موقع دانشجوی فوق لیسانس بود و چند ماه پیش به طور ناگهانی از این دنیا رفت)، پروفسور عزت الله نگهبان (دوربین به دست). نفر سوم از دست چپ (با عینک) دکتر ملک زاده، دکتر همایون و من در دست چپ دکتر همایون. در ردیف جلو (با عینک دودی) استاد کابلی دیده می شود که اکنون از چهره های برجسته باستان شناسی ایران هستند.

 

آخرين امتحان اعزام دانشجو به خارج پيش از انقلاب

 

 با گروهي از دانش آموزان ارمني سال آخر دبيرستان دخترانه همايون تهران

 توجه: برای دیدن تصویر ها با کیفیت بهتر و خواندن متن با قالب بندی خوانا تر بهتر است که به بخش فارسی سایت من به این نشانی مراجعه کنید:

www.idiomapersa.com

جمع کل بازدید ها : 267
مارا دنبال کنید
http:www.rpedram.com/persian
traducciones@rpedram.com
Rassoul_pedram
Follow Me
Tweet
https://www.youtube.com/channel/https://https://www.youtube.com/rassoulpedram
http://www.instagram.com/pedramrassoul
close

در صورت پسندیدن میتوانید به اشتراک بگذارید